همیشه بعنوان یک پدر یا مادر از خود سوال می کنیم آیا راهی هست بتوانستیم بفهمیم درون ذهن فرزندمان چه می گذرد . آیا فرزندمان در آینده توانایی مراقبت از خود را خواهد داشت ؟ ما به عنوان پدر و مادر ، چه چیزهایی باید به آنها بیاموزیم و چه رفتاری داشته باشیم؟ چطور می توانیم به موفقیت فرزندمان کمک کنیم ؟

  تجربه ثابت کرده است ، تصور والدین در مورد شناخت فرزندانشان ، همیشه درست نیست و اغلب جزو آخرین کسانی هستند که خصوصیات فرزندشان را دقیق می شناسند و معمولا قادر به پیش بینی درست رفتارها و عکس العمل آنها هستند . تصویری که از فرزندان در ذهن والدین است ، به دلیل گذشت زمان و تغییرات بسیار کند ، معمولا زیاد متوجه آن نمی شوند . همانند قد فرزندان که والدین کمتر متوجه رشد آن می شوند و اقوامی که  دورتر بوده اند ، بهتر می توانند تشخیص دهند ، تغییرات روانشناختی و ذهنی کودکان نیز ، آرام آرام اتفاق میفتد و خیلی از ما متوجه آن نمی شویم . فرزندان ما بزرگ می شوند و با خصوصیات ظاهری و باطنی متفاوت رشد می کنند و همانند همه انسانها ، ایده آل نبوده و دارای نقاط قوت و ضعف خواهند بود که از دید ما پنهان می ماند . استعدادهای پنهان و آشکار ، علائق مختلف و ویژگی های شخصیتی خاص که فقط متعلق به فرزند ماست . سالها می گذرد و ما درست هنگام انتخاب ها و دیدن بازخوردها از آنها ، می فهمیم که چقدر آنها را کم می شناختیم . مسائلی مانند انتخاب رشته تحصیلی ، بازی یا ورزش مورد علاقه ، حتی صلیقه های شخصی او را خیلی دقیق نمی دانیم . بدترین قسمت این موضوع اینجاست که چون ما تصور ثابت و غیر واقعی از فرزندانمان داریم نمی توانیم به موقع آنها را راهنمایی کنیم و آموزش های لازم را برایشان فراهم کنیم  و زمانی متوجه آن مشکل می شویم که اتفاق افتاده و جزئی از شخصیت فرزندمان شده . بسیاری از افرادی که دچار مشکلات مختلف اخلاقی ، روانی و شخصیتی شدند ، زمانی متوجه شدند، که این کج رفتاریها در ذهن آنها نهادینه شده و شخصیت آنها را ساخته است و تغییر اساسی آنها نه غیر ممکن ، بلکه بسیار مشکل می گردد. اعتیاد یکی از این مشکلات است که ریشه آن در گذشته افراد نهفته است . همچنین استعدادهای پنهان کودکان نیز از این موارد است.

 کلینیک مددکاری و مشاوره پارسا با بهره گیری از روانشناسان و مشاوران متخصص در حوزه کودکان و نوجوانان ، با رویکردی پیشگیرانه نسبت به آسیبهای اجتماعی ، اقدام به برگزاری کارگاهی در همین رابطه کرده است . این کارگاه شامل 3 روز آموزش مهارتهای اساسی و مورد نیاز نوجوانان ، مرحله بعد انجام یک آزمون تجمیعی شامل آزمون سنجش مهارتها ، شخصیت سنجی و استعدادهای فردی می باشد . ودرنهایت یک جلسه مشاوره اختصاصی با والدین نوجوان ، جهت انعکاس نتایج بدست آمده ، باید ها و نباید ها و توصیه های لازم جهت راهنمایی والدین در شناخت بیشتر فرزندشان و کمک به هدایت آنها در پرورش و تربیت فرزندانی موفق ، قوی و با انگیزه .

کارگاه شناخت فرزندان  با سنجش میزان توانایی ها ، استعدادها و مهارتهای اساسی فرزندان در برابر موقعیت های حساس و تعیین کننده زندگی ، به والدین کمک می کند شناخت درستی از شخصیت و توانایی های فرزندشان بدست بیاورند

کلینیک مددکاری و مشاوره پارسا

کلینیک مددکاری و مشاوره پارسا با مجوز رسمی بعنوان یکی از کلینیک های موفق دارای مجوز از سازمان بهزیستی در منطقه 6 تهران ، با مدیریت آقای محمد مود ، آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه مددکاری ، روانشناسی و مشاوره بصورت فردی و گروهی می باشد.

 برای ارتباط بیشتر به کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام ما بپیوندید

 

 

 

پست الکترونیکی ما

public@clinic-parsa.ir

      

 

 

 

 

Search